Przedszkole Parafialne im. Św.Feliksa z Cantalicio

Mieszkańcy Azji odwiedzili nasze przedszkole

W ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem AIESEC od 5 do 9 lutego nasze przedszkolaki gościły wolontariuszy z Chin, Indii i Indonezji.
Dzieci przez cały tydzień brały udział w zajęciach przygotowanych przez naszych gości. We wtorek swój kraj zaprezentował Kartik z Indii, w środę Vivien z Chin, a w czwartek David z Indonezji. Wolontariusze opowiadali o swoim kraju i jego położeniu, pokazywali flagę kraju oraz opowiadali o zwyczajach i tradycjach panujących na jego terenie, a także o charakterystycznej architekturze i ciekawych miejscach.
Spotkanie z mieszkańcami innego kontynentu pozwoliło dzieciom poszerzyć swoje wiadomości na temat kilku krajów azjatyckich, poznać inną kulturę oraz zwyczaje.
W piątek przedszkolaki pożegnały wolontariuszy, a uściskom i słowom serdeczności nie było końca.

Wolontariusze z Azji w przedszkolu

W ramach współpracy przedszkola ze Stowarzyszeniem AIESEC od 4 do 11 lutego będziemy gościć wolontariuszy z Chin - Zou, Indii - Kartik oraz Indonezji - David.
Wolontariusze będą prowadzić warsztaty i zabawy integracyjne dla dzieci. Zaprezentują również kraje z których pochodzą.
Głównym celem wizyty jest umożliwienie dzieciom poznania ludzi z innych krajów oraz kultur, a także rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.

Przedstawienie jasełkowe

14 stycznia nasze przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu. Dziękujemy wszystkim za obecność. Rodzicom z kolei dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci i piękne stroje dla przedszkolaków.

Festiwal Kolęd i Pastorałek

7 stycznia nasi podopieczni wzięli udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miliczu.
W kategorii "soliści" drugie miejsce zajęła Kaja Wieteska z grupy "Pszczółki".
W kategorii "zespoły przedszkolne" wyróżnienie otrzymała grupa "Aniołki".
Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i przygotowanie strojów dla dzieci.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zapraszamy wszystkich chętnych na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszym przedszkolu od 6 do 15 grudnia w godz. 8.00-15.00 w sali 2-latków (Klubik).
Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostanie zakupiona tablica interaktywna dla przedszkola.
Na zdjęciach znajdują się przykładowe dekoracje stworzone przez grono pedagogiczne naszego przedszkola.
Serdecznie zapraszamy!

Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci czekały na ten moment z niecierpliwością. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, a wyczekiwany gość wręczył przedszkolakom prezenty oraz nowe zabawki dla każdej grupy.

Wycieczka do Teatru Lalek i Bobolandii

16 listopada 4-, 5- i 6-latki wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Dzieci odwiedziły Teatr Lalek, w którym obejrzały przedstawienie pt. "Och, Emil!". Następnie przedszkolaki pojechały do Bobolandii, gdzie miały mnóstwo czasu na wesołą i wyczerpującą zabawę.

Dzień Edukacji Narodowej

17 października nasze najstarsze przedszkolaki zaprosiły pracowników przedszkola na swój występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 6-latki krótką inscenizacją dziękowały gościom za ich pracę. Do podziękowań dołączyły się również 5- i 4-latki, które wystąpiły z piosenkami i wierszykiem.

Pasowanie na przedszkolaka

12 października w grupie 3-latków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dziękujemy rodzicom za obecność i wspólną zabawę.
Zdjęcia wykonała mama naszego przedszkolaka - pani fotograf Anna Koral. Dziękujemy za piękne fotografie z tak ważnego dla maluchów wydarzenia.

Zajęcia adaptacyjne

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Annie i Aleksandrowi Wybierałom za przekazanie przyborów plastycznych na potrzeby przedszkola.

Akcja "nakrętki"

Przynoszone w ciągu roku szkolnego nakrętki pomagają 11-letniemu Bartkowi.
Bartek Kapała choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a, polegającą na stopniowym zaniku wszystkich mięśni. Postęp tej nieuleczalnej choroby może spowolnić jedynie kosztowna rehabilitacja.
Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i rodzinom naszych przedszkolaków za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek. Jednocześnie informujemy, że będą one zbierane również w nadchodzącym roku szkolnym.

Edukacja dla Doliny Baryczy